49. Hortobágyi Lovasnapok és Nyeregszemle
2015. július 4-5.
2015. július 4. (Szombat)
Aréna:
08:00 – 09:30 Szabad foglalkozás
09:30 – 10:30 Díjugrató verseny (120 cm-es nyitóversenyszám)
Közben a hagyományosan a Debrecen város nóniusz ötösfogata által hajtott Landauer bemutatása.
11:00 – 11:05 Lovaskaszkadőrök
11:05 – 11:30 Seregszemle – Nyeregszemle lovasok Karüsszelje
11:30 – 12:00 Ünnepség
• Lovas Istentisztelet a Szent Korona színe előtt. A koronát huszárkíséret vezeti fel a Magyar Koronaőrök Egyesülete koronaőrei védelmében. A korona a Landaueren érkezik.
• Ünnepi beszédet mond Kocsis Tamás Attila, a Hortobágyi Nonprofit Kft. ügyvezetője
12:00 – 13:00 Népi fogatverseny
13:00 – 13:30 Solymászbemutató
13:30 – 14:00 Lovasíjász bemutató
14:00 – 14:05 Lovaskaszkadőrök
14:05 – 14:30 Hortobágyi Csikósok Versenye 1. forduló
14:30 – 15:00 Huszártoborzó
15:00 – 16:30 Díjugrató verseny (minősítő a vasárnapi nagydíj döntőjére)
16:30 – 16:45 Hortobágyi életkép
16:45 – 17:00 Mesterfogás oktatók bemutatója
17:00 – 18:00 Meghívásos szimultán fogathajtó verseny
18:00 – Zárókép: Ménes behajtása (A Mátai Nóniusz ménes)
20:00 – Nemzetközi Marhaterelő Verseny döntője
21:00 – BIKARODEO
Fedett Lovarda:
10:00 – 18:00 Nemzetközi Marhaterelő (cutting) western verseny
Díjlovagló négyszög:
10:00 – 16:00 Díjlovagló verseny M és S kategória
Kiskarámok:
08:00 – 15:00 Mesterfogás-kurzusok (oktatók: Hamza Viktória, Pénzes Gábor, Göblyös István, Szalontay Zoltán)
Nyerges Presszó:
13:00 – Lovasterápiás ismertető és foglalkozások (Nemzeti Lovaskultúra Szövetség Lovasterápiás Szakosztály)
Hintalovasok Kertje:
• Hintalovaspark
• Fajátszótér
• Gólyalábasok
Kézműves vásár:
15:00 – Hajdú vigadalom! – Zenészsimogató, és dudaszószóló – Karakas Zolival és barátaival
17:00 – Hortobágyi Bajusz Mustra – kerestetik a legszebb magyar bajusz
Lovasfalu:
• Lovaskocsikázás a hortobágyi pusztában
Rendezvénysátor:
19:00 – 19:30 Eligazítás
20:00 – A Hortobágyi Csárda muzsikusai zenélnek
2015. július 5. (Vasárnap)
Aréna:
08:00 – 09:00 Szabad foglalkozás
09:00 – 10:30 Díjugrató verseny pontgyűjtő versenyszám
10:30 – 11:00 Hortobágyi Csikósok Versenye 2. forduló
11:00 – 11:30 Seregszemle és az útrakelők megáldása
11:30 – 11:35 Lovaskaszkadőrök
11:35 – 12:00 Solymászbemutató
12:00 – 13:00 Szimultán fogatverseny 2. forduló + díjátadó
13:00 – 14:00 Nyeregszemle Kupa Döntő
14:00 – 15:00 Hortobágyi Csikósok Versenye 3. forduló
15:00 – 16:30 Díjugrató verseny döntője a Hortobágyi Nonprofit Kft. díjáért
16:30 – 17:00 Díjátadás
17:00 – Hortobágyi életkép és a Ménes behajtása
Kiskarámok:
08:00 – 15:00 Mesterfogás-kurzusok (oktatók: Hamza Viktória, Pénzes Gábor, Göblyös István, Szalontay Zoltán)
Díjlovagló négyszög:
10:00 – 16:00 Díjlovagló verseny M és S kategória
Nyerges Presszó:
10:00 – 16:00 Lovasterápiás ismertető és foglalkozások
Kézműves vásár:
15:00 – Hajdú vigadalom! – Zenészsimogató, és dudaszószóló – Karakas Zolival és barátaival
Lovasfalu:
• Lovaskocsikázás a hortobágyi pusztában családoknak
Hintalovasok Kertje
• Hintalovaspark
• Fajátszótér
• Gólyalábasok
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!